Home » Central Albania » Tirana County » Tirana Municipality

Tirana Municipality (Tirana County) Street Guide and Map

Places

Cities

 • Tirana

Suburbs

 • Bregu Lumit
 • Njësia Bashkiake Nr. 1
 • Njësia Bashkiake Nr. 10
 • Njësia Bashkiake Nr. 11
 • Njësia Bashkiake Nr. 2
 • Njësia Bashkiake Nr. 3
 • Njësia Bashkiake Nr. 4
 • Njësia Bashkiake Nr. 5
 • Njësia Bashkiake Nr. 6
 • Njësia Bashkiake Nr. 7
 • Njësia Bashkiake Nr. 8
 • Njësia Bashkiake Nr. 9

  OSM Tags

Boundary tags
Admin. level7
BoundaryAdministrative
descriptionTirana është kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë.
emailinfo@tirana.al
nameBashkia Tiranë
phone08000888
population557422
population:date2011
typeBoundary
websitehttps://tirana.al/
wikidataQ13037436
wikipediasq:Bashkia Tiranë